
Napędy elektryczne
Nasze rolety wolnowiszące pracują w oparciu o ciche i efektywne napędy elektryczne zasilane napięciem 230V. Dodatkowo wyposażone mogą być w moduły umożliwiające radiowe sterowanie bezprzewodowe.
Rolety wyposażamy w napędy elektryczne polskiej firmy INEL posiadające:
- europejskie atesty bezpieczeństwa (CE)
- wyłączniki termiczne (po 4 min ciągłej pracy)
- wyłączniki krańcowe dla górnej i dolnej pozycji
- 24 m-c gwarancje
Zobacz ! dane naszych napędów.
DANE TECHNICZNE
Sterowanie przewodowe
Nasze rolety można sterować przewodowo za pomocą standardowych włączników rolet. Wymagają one jednak poza instalacją zasilającą roletę, poprowadzenia także instalacji sterowania.
zobacz więcej
Sterowanie bezprzewodowe
Nasi klienci bardzo chętnie wybierają piloty umożliwiające sterowanie bezprzewodowe, które poza zasilaniem rolet nie wymaga prowadzenia dodatkowej instalacji.
zobacz więcej
Systemy automatyki domowej
Najnowocześniejsze sposób sterowania to instalacja specjalnych modułów umożliwiające współpracę z dowolnymi urządzeniami mobilnymi, jak i zintegrowanie z systemami automatyki domowej.
zobacz więcejSterowanie przewodowe.
Nasze rolety wewnętrzne z napędem elektrycznym można sterować za pomocą standardowych, najprostszych przełączników roletowych, (jakich? opis tech?).
Przygotowanie instalacji dla takiego sterowania wymaga poprowadzenia kabla (3×1,5mm2) od punku zasilania(???) 230V do punku sterowania, czyli miejsca montażu przełącznika roletowego oraz kabla (4×1,5mm2) od punku sterowania do miejsca instalacji rolety. Miejsce wyprowadzenia przewodu sterującego przy rolecie jest opisany w Poradniku Wymiarowania.

Najprostsze mechaniczne przełączniki roletowe sterują roletą podając fazę (L) na jeden z dwóch przewodów sterujących napęd rolety – góra lub dół. Tym samym wymagają podłączenia do sterownika jedynie kabla fazowego (L) oraz kabli sterujących – góra i dół. Z doświadczenia zalecamy jednak, doprowadzenie również do punku sterowania kabla neutralnego (N) oraz montaż przełącznika roletowego w głębszej (tzw. podwójnej) puszce o gł. min 60 mm. Takie uniwersalne rozwiązanie daje szanse w przyszłości, na doinstalowanie w punkcie sterowania np. dodatkowego sterownika radiowego, sterownika wifi lub modułu automatyki, które wymagają do pracy zasilania 230V (kable L i N). W ten sposób będziemy mogli zmodyfikować sterowanie naszą roletą lub połączyć ją z systemem automatyki domowej.

Przy projektowaniu i wykonywaniu instalacji elektrycznej do sterowania przewodowego wielu rolet należy pamiętać, iż każdy z napędów rolet musi mieć swój oddzielny sterownik, przełącznik klawiszowy lub moduł automatyk. Podłączanie dwóch lub więcej napędów rolet do jednego punktu sterującego jest zabronione i doprowadzi do uszkodzenia napędu oraz sterownika. Chcąc sterować przewodowo wieloma roletami naraz, należy wyposażyć je dodatkowo w sterowniki grupowe (tzw. splitery), które następnie łączy się z sterownikami kolejnych rolet.
Join us! It will only take a minute
Learn More Sterowanie bezprzewodowe.
Tego typu sterowanie napędów elektrycznych naszych rolet wewnętrznych odbywa się za pomocą dedykowanych pilotów radiowych współpracujących z odbiornikami umieszczonymi bezpośrednio w napędach rolet.
Przygotowanie instalacji do tego typu sterowanie wymaga poprowadzenia jedynie kabla kabla (3×1,5mm2) od punku zasilania(???) 230V do punktu montażu rolety. Miejsce wyprowadzenia przewodu sterującego przy rolecie jest opisany w Poradniku Wymiarowania.

W naszej ofercie mamy piloty klasyczne tzw. przenośne, piloty naścienne oraz podtynkowe. Oferujemy szeroką gamę pilotów wyróżniających się nowoczesnym i estetycznym wzornictwem, zróżnicowaną funkcjonalnością oraz ceną.

Najbardziej zaawansowane modele pilotów posiadają następujące funkcje:
W przypadku przygotowania instalacji dla wielu rolet sterowanych bezprzewodowo, zasilanie do poszczególnych rolet możemy poprowadzić z jednego punku zasilania(???), pod warunkiem, że dopuszczalna moc obciążenia tego punku nie przekroczy maksymalnej mocy pobieranej przez wszystkie pracujące naraz rolety. (jak moc max?, ile rolet „przeważnie”). Instalację możemy poprowadzić łącząc kable zasilające rolety do jednego punku lub kolejno jedną do drugiej.
Join us! It will only take a minute
GET STARTED TODAYSystemy automatyki domowej.
Obecnie najpopularniejszym sposobem sterowania jest integracja rolet z urządzeniami mobilnymi oraz systemami automatyki domowej. Takie rozwiązanie daje możliwość sterowania roletami z dowolnego miejsca – również spoza domu. A w połączeniu z systemami automatyki „smart home” daje nie tylko komfort i wygodę, ale także oszczędność energii cieplnej i wprost nieograniczoną ilość możliwych funkcjonalności.
Przygotowanie instalacji dla wybranego sterownika wifi lub modułu automatyki wymaga poprowadzenia kabla (3×1,5mm2) od punku zasilania(???) 230V do punku montażu sterownika/modułu, oraz kabla (4×1,5mm2) od sterownika/modułu do miejsca instalacji rolety. Miejsce wyprowadzenia przewodu sterującego przy rolecie jest opisany w Poradniku Wymiarowania.
Sterownik lub moduł – w zależności od wybranego modelu i typu – możemy zainstalować:
- bezpośrednio w punkcie zasilania,
- bezpośrednio przy rolecie,
- w puszcze podtynkowej na ścianie w pobliżu rolety.
Ten ostatni sposób instalacji – zalecany przez nas – daje najprostszą możliwość podłączenia do sterownika lub modułu, ręcznego sterowania roletą za pomocą przełącznika klawiszowego. Daje to dodatkową możliwość – niezależnego od systemu automatyki – sterowania ręcznego roletą elektryczną.

Dzięki wyposażeniu naszych wewnętrznych rolet elektrycznych w modułu automatyki można integrować je z systemami Smart Home